Podpora imunitného systému

Imunitný systém je najdokonalejšia obrana organizmu voči vonkajším vplyvom. Súbor buniek a orgánov, ktoré tvoria imunitný systém, sa bránia proti infekčným organizmom, ako sú baktérie a vírusy. Pri takomto kontakte imunitné bunky okamžite začnú produkovať chemické látky, ktoré umožňujú bunkám regulovať svoj vlastný rast a správanie a taktiež zmobilizujú ďalšie bunky a nasmerujú ich na postihnuté miesta. Základom je teda je schopnosť organizmu odlíšiť telu vlastné a cudzie bunky a primerane na ne reagovať. V prípade normálnej funkcie imunitného systému sa obranné bunky aktivujú, ak sa v tele objavia cudzie látky (vírus, baktéria).

Chrípka má na bunky imunitného systému veľmi nepriaznivý vplyv – potláča jeho výkonné funkcie a oslabuje ho. Osoby infikované chrípkou zvýšene vnímajú pridružené infekcie spôsobené patogénnymi mikróbmi (napr. streptokoky, stafylokoky).

Za normálnych okolností je imunitný systém schopný vírus chrípky aktívne potlačiť, neplatí to však v prípade starších, chorých a oslabených ľudí, kde môže dôjsť ku skutočne závažným komplikáciám. Raz za niekoľko rokov dôjde k výraznej mutácii vírusu chrípky, čím vzniká úplne nový chrípkový vírus. Zmenený vírus vníma ľudský imunitný systém ako neznámu infekciu a preto sa nedokáže voči nej účinne brániť. Dôležitou súčasťou prevencie proti chrípke je preto aj systematické posilňovanie imunitného systému.

Prístroj BICOM Optima ponúka niekoľko programov pre odstránenie príznakov chrípky a nachladenia.

V obidvoch prípadoch Vám dokáže účinne a rýchlo pomôcť biorezonančná terapia – špeciálne programy prístroja Bicom Optima stimulujú Vašu obranyschopnosť, podporia vylučovacie orgány, šetrne detoxikujú Vaše telo a zbavia Váš organizmus vírusov a baktérií. Úľavu pocítite takmer okamžite – doba rekonvalescencie sa výrazne skráti.

Aký je rozdiel medzi prechladnutím a chrípkou?

Príznaky chrípky a prechladnutia sú veľmi podobné. Pri ich rozlíšení pomôžu nasledujúce otázky:

  • Objavili sa ťažkosti náhle, v priebehu niekoľkých hodín?
  • Máte horúčku?
  • Vyskytuje sa teraz chrípka vo vašom regióne alebo ste prišli do kontaktu s chorým človekom?
  • Cítite sa slabý, unavený, „zbitý“?
  • Potíte sa alebo máte triašku?
  • Trpíte prenikavou bolesťou hlavy?
  • Máte bolesti svalov a kĺbov?
  • Trápi vás suchý kašeľ alebo bolesti hrdla?
Ak ste odpovedali kladne na prvé tri otázky a zároveň spĺňate dve z ďalších kritérií, je vysoká pravdepodobnosť, že máte chrípku.

Špičkový prístroj poslednej generácie BICOM OPTIMA Vám pomôže aj pri:

eliminácii alergických záťaží – čiže odstránení alergií a potravinových intolerancií, odstránenií vírusov, baktérií, plesní a parazitov z tela, autoimunitných poruchách, hormonálnej nerovnováhe, menopauze, urogenitálnych problémoch, oslabenej imunite rôzneho pôvodu, eliminácii závislostí vrátane fajčenia a alkoholizmu, odstránení chuti na sladké, strese, neurodermatitíde, psoriaze, atopickom ekzéme, akné a iných kožných problémoch, reume, tráviacich ťažkostiach rôzneho pôvodu a zápaloch sliznice tráviaceho systému, nadmernom potení, a rôznych iných akútnych a chronických problémoch

Diagnostické možnosti:

testovanie alergických reakcií na potraviny, všeobecných alergénov – pele, prach, zvieracia srsť, napadnutie vírusmi, baktériami, plesňami a inými parazitmi, zaťaženie organizmu toxínmi a ťažkými kovmi, geopatogénnymi zónami, elektrosmogom atď…