Liečba alergií

Takmer 20 rokov sa biorezonančná terapia BICOM využíva predovšetkým v oblasti diagnostiky a odstraňovaní alergií. Alergie patria v dnešnej dobe medzi hlavné civilizačné choroby. S prístrojom Bicom Optima je možné bezbolestne a bez vedlajších účinkov alergie diagnostikovať a odstrániť.


Vzorky alergénov sú k dispozícii u nás. Je ideálne ak prinesiete aj vzorku vlastného alergénu podľa typu alergie ako napr.: dažďovú vodu z Vášho okolia, prach z vysávača, lepiacu pásku zavesenú doma aspoň týždeň a pod. (zavolajte a spýtajte sa nás ).

Alergie sú prehnanou reakciou imunitného systému na cudzorodé látky z prostredia – alergény. Predpoklad vzniku alergickej reakcie je opakovaný kontakt s nimi. Prvý obvykle nesprevádza výskyt nepríjemných symptómov, napriek tomu má závažné následky. Telo sa stáva vnímavým na určitý alergén. Obdobie medzi prvým stykom a objavením sa ťažkostí môže trvať niekoľko dní, ale aj zopár rokov.

Ak sa organizmus opakovane stretne s alergénom, imunitný systém sa na „škodlivinu“ rozpamätá a do boja vo veľmi krátkom čase posiela svoje obranné mechanizmy. Výsledkom je alergická reakcia. Jej podoba závisí od toho, ktorý orgán je postihnutý. Dôležité poznávacie znamenie alergií je, že na spustenie nevhodnej reakcie postačujú minimálne dávky alergénov.

Príčinou môže byť práve nerozpoznaná alergia.

Alergia sa môže prejavovať nielen vo forme miernych reakcií, ako nádcha, či svrbenie.

Alergia na peľ
Alergia na peľ
Alergia na prach
Alergia na prach
Plesne
Plesne
Alergia na zvieratá
Alergia na zvieratá
Alergia na hmyz
Alergia na hmyz
Alergia na potraviny
Alergia na potraviny
Kontaktná alergia
Kontaktná alergia
O alergií
O alergií

Alergia sa nesmie podceňovať, pretože alergická reakcia poškodzuje náš organizmus. Nejde „len“ o kýchanie, či „len“ o svrbenie kože. Alergický človek má skoro stále veľmi mierny zápal. Nemusí o tom ani vedieť, ale jeho organizmus je stále pripravený reagovať zhoršením zápalu, je zaťažovaný a poškodzovaný dôsledkami. Preto je potrebné alergiu liečiť stále, aj v čase, keď alergik nemá žiadne príznaky. Bez liečby alergik môže reagovať častými zápalmi – alergickými i nealergickými. Neliečený alergik teda môže byť často chorý a nevie sa presne prečo.