Alergia na hmyz


Najskôr dobrá správa: u nás rozšírené komáre, či ovady nespôsobujú takmer nikdy alergické reakcie. Drobné začervenanie, či silné svrbenie po uštipnutí týmto hmyzom pominie. (Zriedkavo vzniká v mieste vpichu zápal, čo je tiež druh alergickej reakcie.)


Nie vždy viete, aký druh hmyzu vás uštipol. Alergická reakcia môže vzniknúť po bodnutí osou, včelou, sršňom, či čmeliakom. Všetky patria do skupiny blanokrídleho hmyzu, takže ide o alergiu na jed blanokrídleho hmyzu. Včela vás nebodne, kým sa necíti ohrozená, osy sú agresívne a môžu útočiť aj bez príčiny. Preto je vhodné brániť sa bodnutiu hmyzom. Nechoďte bosí po tráve, netrhajte kvetiny, opatrne sa správajte aj v lete pri popíjaní sladkých nápojov. Osa môže byť vyrušená a zaútočiť.

Alergia na hmyz
Alergia na hmyz

Pomocou biorezonančnej terapie je možné Vašu alergiu na hmyz diagnostikovať a následne odstrániť. Tým sa zbavíte nepríjemných príznakov, ktoré Vám komplikujú život. Potrebných je viac sedení, ktorých počet vždy záleží na konkrétnom prípade.


Po bodnutí hmyzom je normálnou reakciou, ak okolie vpichu začervenie a prípadne aj napuchne. Táto reakcia na jed zvyčajne ustúpi za niekoľko hodín. Alergická reakcia môže byť miestna. Oblasť vpichu sčervená, je značne bolestivá. To môže pretrvávať aj niekoľko dní.

Vážnejšou je celková alergická reakcia. Už niekoľko minút po bodnutí sa môže objaviť jeden, alebo viacero nasledujúcich príznakov naraz: svrbenie, hlavne v lakťových jamkách, na krku, koža v tejto oblasti a niekedy v tvári začervenie. Môžu opuchnúť sliznice (ústa), objaviť sa silná nádcha, alebo sťažené dýchanie. Môže sa objaviť malátnosť, hnačka, zvracanie. Môže rýchlo klesnúť krvný tlak, čo spôsobí stratu vedomia. Každý z uvedených celkových príznakov (teda príznakov nie v blízkosti vpichu) je vážny. Čím rýchlejšie reakcia nastupuje, tým je vážnejšia. Pri príznakoch reakcie s týmito príznakmi je nutné bezodkladne volať lekársku záchrannú službu. Alergická reakcia môže po niekoľkých minútach ohroziť život. Aj v prípade, že sa prejavy reakcie začnú strácať (napríklad preto, že ste rýchlo užili vhodný liek) je nutné volať pohotovosť, pretože alergická reakcia môže mať aj oneskorenú fázu, ktorá môže nastať po niekoľkých hodinách od kontaktu s alergénom.